کمپ بازگشت به آینده

علاقمندان برای شرکت در کمپ‌ بازگشت به آینده تا ۲۳ تیرماه فرصت دارند، فرم ثبت‌نام را تکمیل کنند. 

 

برنامه کمپ:

  • رویداد افتتاحیه و ایده پردازی در خصوص جهان آینده
  • شش جلسه کلاس حضوری در مدرسه مفید- شعبه نیایش (هر جلسه ۱۲۰ دقیقه)
  • شش جلسه گفتگو آنلاین با صاحب سخنان حوزه تکنولوژی و فناوری‌های آینده از سراسر جهان
 

تاریخ‌های مهم:

  • ۲۳ تیر، مهلت ثبتنام اولیه
  • ۲۴ تیر، مصاحبه آنلاین 
  • ۲۵ تیر، اعلام نتایج
  • ۲۹ تیر، شروع کمپ تابستانی
  • ۲۰ شهریور، پایان کمپ تابستانی
 
محل برگزاری کمپ:
 
 مدرسه متوسطه اول پسرانه مفید (شعبه نیایش)،
شهرک قدس (غرب)، بلوار شهید دادمان، بلوار درختی، خیابان شهید حافظی (ارغوان غربی)، کوچه پرتو

ربات‌های مریخ‌نورد (پروژه ناسا)

Sample Return Robot Challenge یک مسابقه بین‌المللی است که توسط NASA برگزار می‌شود. هدف این مسابقه توسعه ربات‌هایی است که قادر به جمع‌آوری نمونه‌های خاک و سنگ از سطح سیارات هستند و آن‌ها را به زمین بازمی‌گردانند. این مسابقه برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ برگزار شد و از آن زمان به صورت دوره‌ای در سال‌های مختلف به صورت مسابقه برگزار می‌شود. در این کمپ، شرکت‌کنندگان نسبت به ساخت ربات مریخ نورد اقدام می‌کنند و با مباحث مربوط به طراحی و ساخت ربات‌های خودکار آشنا می‌شوند. این کمپ شامل مباحثی همچون advanced sensors, computer vision systems, machine learning algorithms, navigation systems, and manipulation systems و جمع‌آوری نمونه‌ها با استفاده از ربات می‌باشد.
برای شرکت در این کمپ، هیچ نیازی به داشتن تجربه قبلی در زمینه رباتیک یا برنامه نویسی نیست و همه علاقه‌مندان به این حوزه می‌توانند در این کمپ شرکت کنند.

بینایی ماشین در ربات‌های پرنده

شرکت کنندگان در این کمپ با مفاهیم پایه بینایی ماشین، شبکه‌های عصبی و یادگیری عمیق آشنا می‌شوند و با استفاده از زبان برنامه‌نویسی Python، تکنیک‌های پردازش تصویر و الگوریتم‌های هوش مصنوعی را یاد می‌گیرند. در پایان کمپ آن‌ها با استفاده از بینایی ماشین، موفق به کنترل و هدایت ربات پرنده هوشمند می‌شوند که می‌تواند به طور خودکار از موانع و اشیاء مختلفی که در مسیر پرواز آن قرار می‌گیرد، عبور کند. این کمپ برای علاقه‌مندان به برنامه‌نویسی، هوش مصنوعی و رباتیک، مناسب است. برای شرکت در این کمپ، هیچ نیازی به داشتن تجربه قبلی در زمینه برنامه‌نویسی، هوش مصنوعی و رباتیک نیست و همه علاقه‌مندان به این حوزه می‌توانند در این کمپ شرکت کنند.