چرا یادگیری برنامه‌نویسی در دوره کودکی و نوجوانی اهمیت دارد؟

در دنیای امروز فناوری همه جا را فرا گرفته است، در این بین مهارت های برنامه نویسی کامپیوتر به عنوان یکی از پایه های تکنولوژی بیش از پیش ضروری به نظر می رسند. در حالی که برنامه نویسی مدت ها به عنوان حوزه فعالیت بزرگسالان در نظر گرفته می شد می تواند برای کودکان و نوجوانان هم بسیار مهم باشد و نقش کلیدی در زندگی آن ها بازی کند.

چرا برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان مهم است؟

  • زبان آینده است: اینکه فناوری آینده ما را شکل می دهد یک افسانه نیست! کدنویسی زبان تکنولوژی است و با آن کودکان و نوجوانان برای آماده شدن می شوند.
 
  •  مهارت حل مسائل: برنامه نویسی باعث می شود کودکان و نوجوانان مسائل پیچیده را به بخش های کوچکتر تبدیل کنند و آن ها را حل کنند. در واقع طرح کدنویسی به بچه ها می آموزد که چگونه منطقی، انتزاعی و سیستماتیک فکر می کنند و باعث بهبود تفکر انتقادی و مهارت های حل مسئله در آن می شود که در هر جنبه ای از زندگی ضروری است.
 
  • فرصت های شغلی: با رشد سریع و نیاز به نرم افزارهای جدید، برنامه نویسی استفاده از تعداد زیادی پیدا کرده است و به یک حرفه ای تبدیل شده است کسانی که در سنین پایین کدی را یاد می گیرند، نسبت به همسالان خود در رقابت هستند. برای مشاغل آینده، از برتری و شانس بیشتر می شوند.
 
  •  افزایش خلاقیت: برنامه نویسی مانند بازی با لگو است. شما بلوک های کوچک ساختمانی را در کنار هم قرار دهید تا چیزی شگفت انگیز بسازید. دلیلی که ساختن با لگوها باعث ایجاد خلاقیت می شود، کدنویسی نیز همین کار را می کند و از راه های مختلف باعث ایجاد خلاقیت بچه ها می شود. آن‌ها می‌توانند بازی‌ها، انیمیشن‌ها و وب‌سایت‌های خود را ایجاد کنند، که راه عالی برای بیان خود در عین مهارت‌های فنی است.
 
  •  مهارت های اجتماعی: بسیاری از پروژه های کدنویسی به صورت مشارکتی انجام می شوند و تعداد افرادی که نیاز دارند تا برای رسیدن به یک هدف مشترک با هم کار کنند. پسر بچه ها مهارت های مهمی مانند ارتباط با افراد دیگر و کار تیمی را نیز می آموزد.
 
  •  افزایش اعتماد به نفس: زمانی که بچه ها شروع به کدنویسی می کنند، به سرعت متوجه می شوند که قادر به ایجاد برنامه های نرم افزاری یا وب سایت های خود هستند. این کار به آنها احساس غرور و موفقیت می دهد و باعث افزایش اعتماد به نفس آنها می شود.
 
  •  تقویت نوآوری : مهارت های کدنویسی به بچه ها اجازه می دهد تا نوآوری داشته باشند و چیزهای خلق خلق کنند. نوآوران جدید ارزش های موجود را می توان به تغییراتی در صنعت، جامعه و جهانتبدیل کرد.
 
 

هیچ وقت برای شروع برنامه نویسی دیر نیست، اما هر چه زودتر شروع کنید، بهتر است. ما در کدبازی به فرزندان شما کمک می کنیم تا مهارت های برنامه نویسی خود را توسعه دهند. ما آموزش های جذاب و درس های جذابی را ارائه می دهیم که سرگرم کننده و آسان می کند.

به کدبازی بپیوندید و سفری هیجان انگیز از کشف، خلاقیت و نوآوری را از طریق برنامه نویسی آغاز کنید