مغزهای ماشینی

IMG_20230917_130754_750

هوش مصنوعی برای نوجوانان

هوش مصنوعی به فناوری تعیین کننده این نسل تبدیل شده است. همه جا حاضر و فراگیر است. این بدان معناست که برای نسلی از دانش‌آموزان دبیرستانی، درک عملکردی هوش مصنوعی، فناوری‌های فعال‌کننده و کاربردهای آن ضروری است. با توجه به حوزه‌های گسترده‌ای مانند هنر، خرده‌فروشی، مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی که هوش مصنوعی را در بر می‌گیرد، ضروری است که حتی افراد غیرتکنولوژیست نیز در هوش مصنوعی و کاربردهای آن مهارت داشته باشند. این کمپ به شرکت کنندگان کمک می کند تا مبانی هوش مصنوعی را درک کنند و به صورت کاربردی از ابزارها و تکنیک‌ها در عمل استفاده کنند و روی پروژه هایی کار کنند تا درک عمیق تری از نحوه استفاده از داده ها ایجاد کنند.

برنامه کمپ

در این کمپ با مفاهیم؛ هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، پردازش زبان طبیعی، بینایی کامپیوتر آشنا خواهیم شد و چندین پروژه کاربردی را انجام خواهیم داد. نمونه پروژه‌هایی که در طول دوره انجام می‌دهیم:

  • ساخت یک مدل پیشنهاد موسیقی: با آنکه موسیقی به صورت آنلاین پخش می‌شود، شرکت‌های استریمینگ بیشترین داده را بر اساس عادات کاربران به دست می‌آوردند. ما از این داده‌ها برای ارائه پیشنهادات برای گوش‌کنندگان استفاده خواهیم کرد.
  • ساخت یک چت‌بات هوش مصنوعی برای سفارش پیتزا: افراد بیشتر ترجیح می‌دهند غذای خود را آنلاین سفارش دهند تا به رستوران تلفن کنند. یک چت‌بات تحویل پیتزا را با استفاده از تکنولوژی AI ایجاد و اجرا کنید تا به بازدیدکنندگان در سفارش پیتزا کمک کند.
  • ساخت یک سامانه تشخیص چهره: از دوربین لپ تاپ، رایانه رومیزی و یا آیپد خود بهره گیری کنید و یک سامانه را بسازید که چهره شما و خانواده‌تان را شناسایی کند.

در مغزهای ماشینی، علاوه بر دانش فنی، مهارت‌های نرم رو هم تقویت می‌کنیم.

توضیحات بیشتر برای علاقمندان شرکت در کمپ

 
  • این کمپ هیچ پیش نیازی ندارد.
  • این کمپ به صورت حضوری برگزار می‌شود.
  • برای ورود به این کمپ، شرکت کنندگان فرصت دارند تا پیش از شروع کمپ برای ما بنویسید، فکر می‌کنید جهان آینده تحت تاثیر هوش مصنوعی چگونه تغییر خواهد کرد.