باشگاه برنامه‌نویسان آینده

ورود به دنیای برنامه‌نویسی

club

به باشگاه برنامه‌نویسان آینده خوش آمدید!

در باشگاه برنامه نویسان آینده چه کاری انجام می‌دهیم؟!

برنامه نویسی یکی از مهارت‌های لازم برای دنیای امروز است. برنامه نویسان از کدها برای ساخت دنیای خلاقانه خود استفاده می‌کنند.

باشگاه برنامه نویسان آینده، یک دورهمی برای کودکانیست که علاقه‌مند به یادگیری کدنویسی و اسکرچ هستند. در هر جلسه از دورهمی باشگاه برنامه نویسان آینده، با همدیگه پروژه‌های متنوعی را در ۹۰ دقیقه ساخته و اجرا می‌کنیم.

هر دورهمی این فرصت را به ما می‌دهد تا دانش خود را به‌روز کنیم و اطلاعات جدیدمان را با دوستانمان به اشتراک بگذاریم.

در هر دورهمی یک پروژه منحصربه‌فرد انجام خواهیم داد. پس اگر علاقه‌مند به شرکت در دورهمی‌های باشگاه برنامه نویسان آینده هستید به سایت و صفحه اینستاگرام ما سر بزنید تا از جدیدترین موضوعات و پروژه‌های باشگاه برنامه نویسان آینده با خبر شوید.

پروژه‌های ما در این دورهمی‌ها شامل ساخت بازی، ساخت موزیک ویدیو، ساخت انیمیشن و … است.

چرا باشگاه برنامه نویسان آینده؟!

باشگاه برنامه نویسان آینده فضایی شاد و مناسب برای یادگیری برنامه نویسی اسکرچ است. کودکان ۵ تا ۸ سال در فضایی به دور از رقابت و تنش، بلوک‌های اسکرچ را می‌چینند تا پروژه دلخواه خود را انجام دهند.

ما در کدبازی سعی کرده‌ایم، محیطی آرام و آموزشی بازیگون مبتنی بر کار گروهی ایجاد کنیم. بازی‌ و فعالیت‌های UnPlugged (فعالیت‌های بدون نیاز به لپ‌تاپ یا تبلت) یادگیری برنامه نویسی را برای کودکان لذت‌بخش‌تر می‌کند و Screen Time  (مدت زمان تماشای صفحه نمایش) شرکت کنندگان را به ۴۰ دقیقه کاهش می‌دهد.

در این باشگاه علاوه‌ بر یادگیری برنامه نویسی بلوکی، با تکیه بر خلاقیت، مهارت حل مسئله خود را تقویت می‌کنیم و به شیوه‌های تفکری از جمله تفکر رایانشی مسلط می‌شویم.

باشگاه برنامه نویسان آینده مناسب چه کسانی است؟

این دورهمی‌ها مناسب برای هر کودک ۵ تا ۸ ساله‌ای است که: 

توجه: اگر فرزند شما تجربه ساخت پروژه با اسکرچ جونیور را ندارد، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا جلسه صفر باشگاه برنامه نویسان آینده را شرکت کند تا برای حضور در دورهمی‌های آینده آماده شود. 

در بلوک بازی کودک شما هم تفریح می‌‎کند و هم یاد می‌گیرد:

پیشنهادهایی برای روز کمپ

 
  • شرکت کنندگان بایستی گوشی موبایل و یا تبلت با خود به همراه داشته باشند و نرم افزار ScratchJR را روی دستگاه‌ همراه نصب داشته باشند.
  • در صورت نیاز هر فرد می‌تواند قمقمه یا لیوان مخصوص به خودش را داشته باشد تا در هر زمانی در طول برنامه از آن استفاده کند.
  • از آوردن لوازم ارزشمند بهتر است خودداری کنید زیرا که تمام مدت حضور در کمپ بچه‌ها در ایستگاه‌ها و برنامه‌های مختلف مشارکت دارند و جابه‌جا کردن وسایلشان مسئولیت خودشان است و در نتیجه باعث زحمتشان خواهد بود.

قوانین عمومی کمپ

  • لطفا در روز کمپ سر ساعت مقرر شده برای تحویل دادن فرزندتان در محل حاضر باشید.
  • همچنین لطفا در پایان روز در ساعت مقرر شده برای گرفتن فرزندتان در محل حاضر باشید.
  • در صورت نیازمندی فرزندان به دارو یا ماده غذایی حتما با مدیر کمپ صحبت کنید.
  • در صورتی که فرد دیگری در انتهای ساعت کمپ به دنبال کودک می‌آیید به مدیر کمپ اطلاع دهید، در غیر این صورت تحت هیچ شرایطی فرزند شما به فرد دیگری تحویل داده نخواهد شد.
  • این کمپ مخصوص کودکان است و والدین امکان حضور و مشارکت در این برنامه را ندارند لطفا پیش از تکمیل ثبت نام در صورت داشتن  نگرانی از این بابت با پشتیبانی تماس بگیرید.
  • اگر اختلاف سنی فرزند شما با حدود سنی تعیین شده ۱۲ ماه اختلاف دارد، تشخیص توانایی و امکان حضور فرزندتان به عهده شما است. اردوهای ما برای محدوده سنی مشخص شده، بنابراین پشتیبانی یک به یک برای یک کودک کوچکتر در دسترس نخواهد بود. مگر اینکه کودک سطوح بلوغ و توانایی های تحصیلی یک کودک بزرگتر را نشان دهد، ما آن را توصیه نمی کنیم.

محل برگزاری کمپ