انیمیشن

کارگردان داستان خودت باش!

igloovy_3_happy_children_who_are_making_the_film_with_stop_moti (3)

کمپ انیمیشن، جایی که تخیل به واقعیت تبدیل میشه!

در این کمپ، فرزند شما اصول اولیه استاپ‌موشن را یاد می‌گیرد، از جمله اینکه چگونه ایده‌های خود را داستان‌پردازی کند، شخصیت‌ها و مناظر گوناگون خلق کند و همه آن‌ها را از طریق جادوی استاپ موشن زنده کند. در ادامه فیلمسازی را حرفه‌ای تر دنبال می‌کند و با تکنیک‌های جدید آشنا می‌شود. فرزند شما نه تنها از ساخت فیلم‌های خود لذت می‌برد، بلکه مهارت‌های ارزشمندی مانند تفکر نقاد، حل مسئله، کار گروهی و دوستیابی را نیز تقویت می‌کند. به علاوه، آن‌ها فرصتی خواهند داشت تا خلاقیت هایشان را با همسالان خود به اشتراک بگذارند و به توانایی‌های خود اعتماد کنند.

برنامه کمپ

روز اول

استاپ‌موشن
 یک طوفان فکری در راه است. داستان پردازی برای اولین فیلم فرزندتان می‌کنیم، سپس به طراحی صحنه و خلق شخصیت‌هایمان می‌پردازیم. سپس تکنیک‌های اولیه استاپ موشن را آموزش می‌دهیم، عکس‌های ثابت زیادی می‌گیریم و آنها را به هم می‌چسبانیم تا یک فیلم درست کنیم. برای به پایان رساندن فیلم‌های، صدا، تیتراژ ابتدایی و پایانی و جلوه‌های ویژه را اضافه می‌کنیم.

روز دوم

فیلمیشن

شرکت کنندگان این کمپ قبل از ورود به استودیو کدبازی، فیلم‌های خود را برای ما ارسال می‌کنند، این فیلم‌ها توسط مربیان ما بررسی قرار گرفته و برای هر یک از شرکت کنندگان متناسب با نقاط قوت و ضعف، برنامه درسی طراحی می‌شود و در روز کمپ، مربی بر اساس طرح درس فردی به شرکت کننده آموزش می‌دهند.   

روز سوم

کارتونیموشن

در این کمپ یکروزه به خلق کارتون‌های دو بعدی می‌پردازیم. نقاشی می‌کنیم، کاغذ و پارچه را برش می‌زینم و کنار هم قرار می‌دهیم تا شخصیت خلق کنیم و به طراحی صحنه بپردازیم.  در پایان روز ما یک فیلم دو بعدی خلق می‌کنیم.

روز چهارم

پیکسیلیشن

این بار قرار است تا شرکت کنندگان خودشان بازیگران فیلم‌هایشان باشند، بارها بازیگری کنند و البته کارگردانی را هم تجربه می‌کنند. این‌بار برای فیلم‎‌هایشان طراحی صحنه در ابعاد بزرگ انجام می‌دهند و در صورت لزوم گریم می‌کنند تا داستان فیلمشان را خلق کنند. 

روز پنجم

مجیک موشن

این بار با جادوی پرده سبز آشنا می‌شویم و از پشت پرده فیلم‌های سینمایی آگاه می‌شویم. از پرده سبز برای ساختن فیلم جدیدمان استفاده می‌کنیم و با نرم‌افزار جدید آشنا می‌شویم تا بتوانیم جادو و جلوه‌های ویژه را به فیلم جدیدمان اضافه کنیم.

در کمپ انیمیشن فرزند شما هم تفریح می‌‎کند و هم یاد می‌گیرد:

پیشنهادهایی برای روز کمپ

 
  • شرکت کنندگان بایستی گوشی موبایل و یا تبلت با خود به همراه داشته باشند و نرم افزارهای StopMostion Studio و یا Inshot را روی دستگاه‌ نصب داشته باشند.
  • در صورت نیاز هر فرد می‌تواند قمقمه یا لیوان مخصوص به خودش را داشته باشد تا در هر زمانی در طول برنامه از آن استفاده کند.
  • بهتر است از آوردن لوازم ارزشمند خودداری کنید زیرا که تمام مدت حضور در کمپ بچه‌ها در ایستگاه‌ها و برنامه‌های مختلف مشارکت دارند و مسئولیت جابه‌جا کردن وسایلشان با خودشان است و در نتیجه باعث زحمتشان خواهد بود.
  • برنامه اجرایی کمپ به اختصار بعد از ثبت نام در اختیار والدین قرار خواهد گرفت. بنا به تجربه‌های پیشین بهتر است در مورد جزئیات آن با فرزندتان قبل روز کمپ صحبت نکنید تا لذت ماجراجویی و شگفتی در جریان کمپ از او گرفته نشود.

قوانین عمومی کمپ

  • لطفا در روز کمپ سر ساعت مقرر شده برای تحویل دادن فرزندتان در محل حاضر باشید.
  • همچنین لطفا در پایان روز در ساعت مقرر شده برای گرفتن فرزندتان در محل حاضر باشید.
  • در صورتی که فرزندتان باید دارو یا ماده غذایی خاصی را در طی مدت برگزاری کمپ، مصرف کند حتما از قبل به مدیر کمپ اطلاع دهید.
  • در صورتی که فرد دیگری در انتهای ساعت کمپ به دنبال کودک می‌آید به مدیر کمپ اطلاع دهید، در غیر این صورت تحت هیچ شرایطی فرزند شما به فرد دیگری تحویل داده نخواهد شد.
  • این کمپ مخصوص کودکان است و والدین امکان حضور و مشارکت در این برنامه را ندارند. اگر سؤال یا مسئله‌ی خاصی در این خصوص دارید؛ لطفا پیش از تکمیل ثبت نام با پشتیبانی تماس بگیرید.
  • بازه‌ی سنی اردوهای ما از پیش مشخص شده است، بنابراین شرکت در این دوره را برای کودکان خارج از این بازه سنی توصیه نمی‌کنیم. اگر سن فرزند شما با بازه سنی تعیین شده ۱۲ ماه اختلاف دارد، تشخیص توانایی و امکان حضور فرزندتان بر عهده شما است چراکه پشتیبانی یک به یک از شرکت کنندگان کوچکتر میسر نخواهد بود.

محل برگزاری کمپ